सार्वजनिक बसमा नयाँ नियम लागु सरकारले चाल्यो यस्तो कदम, सार्वजनिक बसमा नयाँ नियम लागू।                            का’ठमाडौं, सार्वजनिक सवारीका अनिवार्य रुपमा यात्रुले देख्ने ठाउँमा भाडादर टाँस्नुपर्ने भएको छ ।यदी नराखेको पाइएमा कारवाही गरिने महानगरीय ट्रा’फिक प्रहरी महाशाखाले जनाएको छ ।एक बिज्ञप्ति जारी गर्दै महाशाखाले सार्वजनिक सवारीहरुले यात्रुहरुको सहजताका लागि अ’निवार्य भाडादर राख्ने नियम लागू गरेका बताएको छ ।                                                            महाशाखाले अभियानकै रुपमा संचालन गरेर सार्व’जनिक सवारीमा भाडा’दर टाँस्ने काम गरिहेको छ ।      निषेधाज्ञाको समयमा काठमाडौंको स्वयम्भु डाँडामा सरकारी गाडी लिएर युवतीसँग डेटिङमा लिप्त तस्बिर र भिडियो सार्वजनिक भएको काण्डमा सरकारी आयोजनाकै एक प्रमुख मुछिएका छन्।                                  कोरोना महामारीका कारण राजधानीलगायत देशका अधिकांश जिल्लामा निषेधाज्ञा जारी रहेको बेला  आइतबार बिहान करिब ११ बजेको समयमा स्वयम्भु डाँडामा प्रदेश नं. ३–०१– ००२ झ ४९२२ नम्बरको सरकारी गाडी लिएर एक जोडी अंकमाल गरेका तस्बिर र भिडियो सामाजिक सन्जालमा सार्वजनिक भएको थियो    खाना पकाउने ग्यास सिलिण्डर वि स्फो ट हुँदा भारतको उत्तर प्रदेशस्थित गोन्डा जिल्लामा ७ जनाको मृ’ त्यु भएको छ । मंगलबार राति भएको घ’ टनामा दुईवटा पसल भत्किएका छन् ।                                                              घटनामा थुप्रै मानिस घाइते भएका छन् । पसलको भवन भत्किदा १४ जना पुरीएका थिए । जसमध्य ७ जनाको नि’ धन भएको छ भने अन्यलाई उद्दार गरिएको छ ।मृ’ त्यु हुनेमा दुई पूरुष, दुई महिला र तीन बच्चा छन् । घा’ इते भएकाहरुको अवस्था पनि ग म्भी र रहेको भारतीय मिडिया दैनिक भास्करले जनाएको छ ।त्यसैकारण उनीहरुलाई जिल्ला अस्पतालमा प्राथमिक उपचारलगत्तै लखनऊस्थित ट्रमा सेन्टर लगिएको छ ।                                युपीका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले प्रभावितहरुलाई तत्कालै उद्धार गर्न र राहत बाँड्न निर्देशन दिएका छन् । त्यस्तै उनले घटनाको उच्च स्तरीय जाँच गर्न पनि आदेश दिएका छन् ।                                                  बि स्फो टमा ढुले का यी दुबै पसल एकआपसमा जोडिएका थिए । स्थानीयका अनुसार टिकरी गाउँ निवासी नुरुल हसनसँग् प टा का बनाउने लाइसेन्स थियो । मंगलबार राती ११ बजे आसपास उनको घरमा बि स्फो ट भयो ।यो यति तेज थियो कि नुरुल हसनको पसलमात्रै नभएर नजिकैको पसल पनि जमिनमा ढ ल्यो ।                      स्थानीयको सुचनापछि घटनास्थल पुगेको प्रहरीले जेसीबी र पोकलेन मेसिहरुको सहयोगमा भग्नावशेष हटाएर पीडितको उद्धार गरेको थियो ।                                घटनाको कारण पत्ता लगाउन फोरेन्सिक टोली बोलाइएको छ। एसपीले भने कि सिलिन्डर वि स्फो टका कारण छत बिग्रियो। अहिले हाम्रो प्राथमिकता राहत र उ’ द्धार कार्य हो। जुनसुकै तथ्यहरु देखा पर्दछ, त्यस अनुसार थप का’ रवाही गरिनेछ।

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.